Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Wtorek, 25 Styczeń 2022

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

      sg
 
      info

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM


                     

Komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia obradowała w Woli Mieleckiej - VIDEO!

13-10-2013

W dniu 07.10.2013 r. z inicjatywy Fryderyka Kapinosa – Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego w Woli Mieleckiej obradowała Komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia w skład, której wchodzą: Jarosław Brenkacz - Przewodniczący, Janusz Konieczny, Ewa Draus, Fryderyk Kapinos, Tadeusz Pióro, Władysław Stępień. Obecni też byli goście zaproszeni przez komisję: Adam Maternia - dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Józef Herda – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu, Andrzej Swół – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu, Waldemar Barnaś - radny powiatowy, Magdalena Bania – Przewodnicząca Rady Gminy Mielec, Mariusz Kawalec i Jan Kołodziej – radni z Woli Mieleckiej. Ponadto przybyło jeszcze kilkanaście osób zaproszonych przez Wójta Kazimierza Gacka.

Przewodniczący Jarosław Brenkacz po zapoznaniu się na miejscu z tym jak kończą się na moście „trasy” pieszo rowerowe w kierunku Woli Mieleckiej negatywnie wyraził się o obecnym stanie uznając go za niedopuszczalny i uznał za słuszne starania p. Kapinosa, który od kilku już lat upomina się o zabezpieczenie newralgicznych miejsc na drodze 984. W 2011 r. z inicjatywy p. Kapinosa przybył z-ca dyrektora PZDW mgr inż. Kazimierz Surmacz, ale negatywne podejście do tematu Wójta Kazimierza Gacka nie przyniosło oczekiwanych przez nas efektów. Tym razem przyjazd komisji miał na celu pokazanie problemu na miejscu. Przybyli członkowie komisji jednogłośnie opowiedzieli się za wnioskiem, który zamieszczam niżej.
Przewodnicząca Rady Gminy Mielec Magdalena Bania korzystając z okazji zwróciła się też z prośbą o naprawę chodników przy drodze wojewódzkiej 983.

Ja korzystając z okazji, na ręce radnego powiatowego Waldemara Barnasia, dyrektora PZD Józefa Herdy i wójta Kazimierza Gacka złożyłem na piśmie prośbę o dokończenie chodnika przy drodze powiatowej 1 152R w kierunku Trzciany, którą zamieszczam niżej.

Dyskusja na komisji była długa, wiele osób zabierało głos, ale dla nas najważniejsze, że członkowie komisji nie mięli wątpliwości, że droga 984 wymaga inwestycji, a brakujący chodnik z mostu i ronda są priorytetem.
Z ust dyrektora PZDW p. Materni dowiedzieliśmy się, że droga 984 znalazła się na pierwszym miejscu wśród dróg, które wymagają inwestycji.

Radny powiatowy Waldemar Barnaś zgłosił do komisji wniosek w sprawie drugiej przeprawy
mostowej na Wisłoce.

Marszałek Bogdan Romaniuk poinformował, że przekazano ponad 500 tys zł. Na wykonanie nowej nawierzchni na drodze 984 od mostu do skrzyżowania z drogą powiatową 1 152R, o której pisałem
... tu. Nowa nawierzchnia ma zostać jeszcze w tym roku położona.

Mariusz Kawalec

VIDEO ... tu


Wniosek komisji
wniosek komisji


Prośba o dokończenie chodnika przy drodze powiatowej.
prośba
Zdjęcia z komisji

zd


Więcej ... tu
        
           ... tu

           ... tu

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe