Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Czwartek, 19 Wrzesień 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Kolęda Misyjna wyruszyła - foto... Pasterka - foto... Siostry Józefitki - foto

06-01-2014

W dniu dzisiejszym, tj. 06 stycznia 2014r., jak co roku przeżywamy w kalendarzu kościelnym Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu wspominamy prawdę, że Jezus urodził się nie tylko dla żydów czy chrześcijan, ale dla całego świata, także tego pogańskiego. Stąd wspominamy pokłon Trzech Króli, pogan ze Wschodu.

A skoro Jezus urodził się dla wszystkich, to też wszystkim – także poganom, musimy zanieść o ty Dobrą Nowinę. Dlatego dzień dzisiejszy jest też Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego oraz Misyjnym Dniem Dzieci. Na Mszy św. o g. 11.00. w naszej kaplicy zostali pobłogosławieni i rozesłani z Kolędą Misyjna dzieci i młodzież, którzy odwiedzają domy naszej parafii. Mali Kolędnicy, którzy wyruszyli w sześciu grupach, prezentują krótki program oraz zbierają dobrowolne datki na budowę szkoły dla dzieci głuchoniemych w Kongu, w Afryce.

Dzieciom, młodzieży i rodzicom zaangażowanym w Dzieło Misyjne, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też parafianom za ich życzliwe przyjęcie i zrozumienie potrzeb misji Świętych.

Duszpasterze

 

Zdjęcia z kolędy ... tu

Zdjęcia z Pasterki ... tu

 

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny nasza wspólnota parafialna gościła siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa (www.jozefitki.pl) , z s. Marciną referentką do spraw powołań na czele. Podczas wszystkich Mszy Świętych siostry dawały świadectwo swojej służby Bogu, a dzięki wygłoszonym konferencją mogliśmy poznać charyzmat tego zgromadzenia oraz zostaliśmy zachęceni do włączenie się w dzieło duchowej pomocy powołaniom. Była to także okazja do przemyślenia swego powołania czy to do życia zakonnego, kapłańskiego, czy też małżeńskiego. Wielu naszych młodszych parafian mogło również spotkać się po latach ze swoją katechetką. Na zakończenie tej wizyty nasi duszpasterze obiecali modlitwę w intencji sióstr jak i całego zgromadzenia, a w sposób szczególnie nowych powołań. Siostry również dziękując za miłe przyjęcie obiecały modlitwę za naszą młodą wspólnotę parafialną. 

 

 Zdjęcia ... tu

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe