Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

środa, 26 Czerwiec 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Nasz rodak ks. Piotr Bajor został kapelanem papieża Franciszka

23-05-2014

Papież Franciszek uhonorował naszego rodaka ks. Piotra Bajora tytyłem Kapelana Jego Świątobliwości czyli prałatem. Decyzję papieża ogłosił dziś (23 maja br) kard. Zenon Grocholewski w Kongrgeacji Edukacji Katolickiej w Watykanie.

Ks. dr Piotr Bajor - kapłan diecezji tarnowskiej od 7 lat pracujący w Kongregacji Edukacji Katolickiej w Watykanie został odznaczony przez papieża godnością Kapelana Jego Świątobliwości. Tytuł ten zwyczajowo określany "prałatem" jest wyróżnieniem i godnością honorową przyznawaną kapłanom zasłużonym dla Stolicy Apostolskiej i Kościoła powszechnego. Ostatnie życzenia Papieża Franciszka skierowane do pracowników kurii watykańskiej są niejako drogą do dalszej mojej posługi - podkreśla ks. prałat Piotr Bajor.

Ojciec Święty życzył, aby urzędnicy odznaczali się takimi trzema cechami - profesjonalizmem, duchem służby i świętością życia. Skoro Papież pozostawia ten tytuł prałata dla pracowników kurii, to ja osobiście uznaję go jako wyróżnienie, które mi przyznał. Powinno ono być takim środkiem dopingującym i pobudzającym, by sprostać tym standardom stawianym swoim pracownikom na Watykanie - mówi ks. prałat Piotr Bajor.

Ks. Piotr Bajor urodził się 26 września 1972 roku, pochodzi z parafii Wola Mielecka. Na kapłana został wyświęcony w 1998 roku. Po kilku latach pracy w diecezji, biskup tarnowski Wiktor Skworc posłał go na studia specjalistyczne do Rzymu, które zwieńczył doktoratem na Uniwersytecie Krzyża Świętego w Rzymie. Od 2007 roku pracuje w Kongregacji Edukacji Katolickiej w Watykanie.

źródło

Wywiad z ks. Piotrem Bajorem z tej okazji ... tu

 

ks.prałat Piotr Bajor

                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe