Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Czwartek, 19 Wrzesień 2019

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM
                     

Mieszkanka Woli Mieleckiej, Renata Lazur nowym dyrektorem DPS

10-07-2015

Renata Lazur nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej
im ks Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu

W ostatnich dniach czerwca 2015 r. odbyło się oficjalne pożegnanie dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu Jana Burego, który pełnił tą funkcję od 15 lat.

29 czerwca br. dziękczynną mszę św. koncelebrowali księża z dekanatów mieleckich, podczas której ks. prałat Stanisław Składzień – kapelan Domu wyraził wdzięczność za dobrą współpracę. W tym dniu Burego również żegnali mieszkańcy DPS, wolontariusze, seniorzy i dzieci. W podziękowaniach nie zabrakło ciepłych słów, wyrazów uznania, szacunku i wzruszeń. W laudacji przedstawiciel mieszkańców Domu Jan Rogóż powiedział ,,…W ciągu tych wszystkich lat byłeś dla nas najlepszym przyjacielem na dobre i na złe, człowiekiem na którym zawsze można polegać i ufać. Jesteśmy wdzięczni za każdą pogodna chwilę, za uśmiech i dobre rady. Za to, że stworzyłeś dla nas Dom - miejsce gdzie czujemy się bezpieczni. Dzisiaj za to wszystko Ci dziękujemy.’’

30 czerwca 2015 r. dyrektora pożegnali pracownicy DPS, zarząd powiatu mieleckiego, przedstawiciele instytucji współpracujących.

Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła powołał na stanowisko dyrektora DPS Renatę Lazur, która przez 15 lat pełniła w tym Domu obowiązki kierownika działu medyczno – rehabilitacyjnego i opiekuńczo – terapeutycznego.

Renata Lazur ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Pielęgniarstwa Akademii Medycznej
w Lublinie, za wybitne osiągnięcia przyznano jej nagrodę Primus Inter Pares. Kwalifikacje zawodowe podnosiła poprzez: studia podyplomowe ,,Gospodarowanie Kapitałem Ludzkim’’, studia podyplomowe, ,Administracja Publiczna’’ – Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie, studia podyplomowe ,,Organizacja Pomocy Społecznej – Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie, studia podyplomowe ,,Informatyka – Akademia Pedagogiczna w Krakowie, kurs specjalistyczny ,,Kształtowanie wizerunku jednostki terytorialnej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Przed podjęciem pracy w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu, pracowała jako pielęgniarka w Szpitalu Powiatowym w Mielcu, dwukrotnie zdobywając tytuł ,,Złoty Czepek Pielęgniarski’’ następnie jako nauczyciel mianowany
w Zespole Szkół Medycznych . Pełniła też funkcje społeczne będąc członkiem Rady Społecznej szpitala wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Wciągu tych lat dała się poznać jako dobry organizator, posiadający umiejętność pracy w zespole, pedagog( była opiekunem licznych grup stażystów, słuchaczy i studentów). Doświadczenie zawodowe, kompetencje, zaangażowanie i determinacja nowej dyrektor pozwolą na dalszą kontynuację i rozwój Domu Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu.

 Renata Lazur


                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe