Wola Mielecka
wolamielecka.info

  

Wola Mielecka
 

Poniedziałek, 24 Styczeń 2022

DOBRZE TRAFIŁEŚ   1
 
 
i wiesz więcej 
 
 Informacje nie tylko lokalne.

  • Zakładki

      sg
 
      info

       Cena śnieci  Harmonogram wywozu

       FOTO Zdjęcia
       VIDEO Filmy

 Tu wszystkie moje filmy

Strona główna
Archiwum
Forum
Programy
Sesje RGM
Ciekawe
Video
Zdjęcia
Start
Gluks
GOK
Parafia
Szkoła
OSP
Firmy
Samorząd
Strony www
Kalendarz
O mnie
Kontakt

Pogoda w Mielcu


"Do triumfu zła
wystarczy tylko,

aby dobrzy ludzie
nic nie robili"
Edmund Burke

 

GLUKS
WM


                     

Obwodnica przez Wolę Mielecką - zbieramy podpisy Niedziela 24.06.2018

22-06-2018


W najbliższą niedzielę 24.06.2018 r. po każdej mszy będą zbierane podpisy pod stanowiskiem w sprawie obwodnicy.
Stanowisko to brzmi:
Stanowisko dotyczące planowanej budowy drogi pod nazwą:
„Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 Lisia Góra – Radomyśl Wielki – Mielec od miejscowości Piątkowiec do miejscowości Rzędzianowice” w miejscowości Wola Mielecka.
 

My, niżej podpisani, mieszkańcy Woli Mieleckiej nie zgadzamy się na to, aby przecięcie drogi powiatowej nr 1152R przez planowaną obwodnicę (nowa droga 984) odbyło się na terenie Woli Mieleckiej.

Nasze stanowisko motywujemy tym, że przy przedmiotowej drodze w Woli Mieleckiej jest gęsta zabudowa, a za najkorzystniejsze uważamy przekroczenie drogi powiatowej nr 1152R z nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 984 w miejscu skrzyżowania z drogą gminną nr 103328R w Trzcianie.Uzasadnienie:
My, mieszkańcy Woli Mieleckiej popierający protest przeciwko budowie obwodnicy na terenie Woli Mieleckiej, rozumiemy potrzebę powstania tej obwodnicy, gdyż mieszkając tu na co dzień, znamy dokładnie sytuację komunikacyjną. Wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest proponowany wariant budowy tej drogi przez Trzcianę i wychodzący za lasem Piątkowskim.
Wariant przez Trzcianę i las Piątkowski zdecydowanie odciąży stary odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 na terenie Woli Mieleckiej, a tym samym zdecydowanie ulegnie poprawie przepustowość dla mieszkańców Piątkowca, Woli Mieleckiej i jadących od strony Podleszan.
Nowa droga przez las Piątkowski i Trzcianę ściągnie ruch od strony Wadowic Górnych, Radomyśla, Czermina i Borowej. W takim układzie ruch ten zostanie w miarę równomiernie rozłożony. Należy tu dodać, że część kierowców jadących z tych kierunków w stronę Starego Mielca pojedzie starą drogą.
Biorąc pod uwagę analizę obu wariantów, żadna koncepcja przez Wolę Mielecką nie spełni oczekiwań dla uczestników ruchu z lewej strony Wisłoki. Tak więc jedynie wariant przez Trzcianę kończący się za lasem Piątkowskim spełni oczekiwania społeczne i będzie rozwiązaniem przyszłościowym.
Gęsta zabudowa w Woli Mieleckiej nie pozwala na poprowadzenie obwodnicy tak, aby można było w przyszłości ją poszerzyć, czy wybudować chodniki.
Jeżeli mówimy o kosztach, to ostatnie szacunki mówią o różnicy 11 mln zł. Co przy 85% dofinansowania stanowi koszt 1 650 tys. zł. Biorąc pod uwagę plusy i minusy tych rozwiązań to pieniądze nie powinny być tu zasłoną.
Wariant z przecięciem drogi powiatowej 1152R w Trzcianie w szeroko prowadzonych konsultacjach społecznych został wybrany jako najlepszy i w 2013 roku Rada Powiatu podjęła stosowną uchwałę wybierając do realizacji właśnie wariant przez Trzcianę. Biorąc powyższe wymienione za i przeciw mieszkańcy podjęli stanowisko i uchwałę zebrania wiejskiego o sprzeciwie budowy obwodnicy przecinającej drogę powiatową w Woli Mieleckiej.


Prezentowane mapy i zdjęcia mają charakter poglądowy.

mapki
mapka
                                                                                                       
stat4u Liczniki darmowe